In englishEesti keeles

kolmapäev, 5. august 2009

Mõned fotod ehitamisest

Mõned fotod konstrueerimisest ja ehitamisest (2008-2009):

Kõigepealt tuli teha korralik 3D projekt. Ainsad asjad, mida detailselt joonistada polnud mõtet ega ka võimalik, olid ostudetailid (auto, pontoonid, ajamid).


Kõik isetehtud lahendused pidid sisaldama pisimaidki detaile. Ajami kinnitus.

Põhidetailide valmistamine ja testimine. Üllatavalt tõsine töö on 5mm roostevaba terase sisse 20mm augu puurimine. Kui läheb hästi, siis ühele augule kulub vaid tund aega. Kui nii palju ei vea, (vähe õlitust, vale surve vms) siis tulemuseks on auk ja sõit poodi uue augufreesi järele.

Valmis raamikomponentide sobitamine ja paigutamine autole nõuab kannatust. Kohad valmistas ette Marek Pedak Offroad Service. Siis tuli korduvalt raam peale panna, avastada veel tegemist vajavaid töid, raam maha võtta, raam peale panna, avastada, et midagi olulist jäi taaskord panemata, aga lõpuks sai raam külge.
Pildil tagaraam. Puitliistud tähistavad vintsiköite liikumisteed ning parem on, kui takistusi ette ei jää, sest vintsi tõmbejõud on 7 tonni.

Kaablid ei ole väiksed ja neid ei ole ka vähe vaja. Alustuseks said kaablid loomulikult valesti ühendatud ja siis tuli näpuga juhendis järge ajada, et aru saada, kus see tähelepanu esmasel ühendamisel õigupoolest oli. Pildil on tagavintside kontrollreleed auto küljepaneeli all.

Kui raam oli valmis, köis peal ja põhielektroonika paigas, tuli kogu süsteem veel paar korda lahti võtta, et kõik algusest lõpuni õigesti kokku saada.

Kas vintsid ja plokisüsteem suudavad auto maast lahti tõsta? Tõehetk oli saabunud ja auto tõusis õhku.

Ilusad läikivad U-Fab Boats pontoonid Kanadast võis selleks hetkeks juba auto külge ühendada.

Hüdropumba paigaldamine mootori kõrvale oli imetegu, mis nõudis nii  Hydroscand kui Offroad Service-i täit pingutust. Lõpptulemusena saab mootori kogu 127 kW suunata vette, propelleritesse.


Teisele poole nihutatud aku kohale hüdrosüsteemi paagi konstrueerimine oli paras pähkel. Maksimaalse mahutavuse jaoks tuli kõik nurgad ja õõnsused ära kasutada. Sellist kujundit luua ei ole iseenesest keeruline, aga seda luua õigetes mõõtudes nii, et ruumi üle ei jää ja kõik ära mahuks, on veidi tõsisem väljakutse. 
Hüdrosysteemi projekteeris ja ehitas Hydroscand. Pildil on projekti autor Margus Kukk süsteemi üle vaatamas.

Pärast paljusid vajalikke suur-ja pisitöid oli amfiib lõpuks ometi esimeseks testiks valmis!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.