In englishEesti keeles

PROJEKTIST

Minu nimi on Mait Nilson. Olen eluaeg unistanud amfiibauto ehitamisest ja sellega ümber maailma sõitmisest.

Hariduselt mehhaanikainsener, töötanud erinevates ettevõtetes juhina ja praegu ettevõtja väikese roostevaba kauba e-poega (www.dutyhook.eu). Vanust üle neljakümne aasta - on aeg oma elu unistused ellu viia.

Amphibear asub reisile 2013 aasta 2. novembril ja plaan on tagasi jõuda üheksa kuuga. Kuna sellisel reisil päris kõike ette ennustada ei saa, ei ole ajakava väga range. Plaanin kogu maailm läbida oma sõidukiga. Esimene mereületus on Gibraltari väin, esimene jõe ületus Senegali jõgi ja esimene ookean on Atlandi ookean.

Amphibear on reisiks valmis, kuid ettevalmistused pole veel lõppenud. Reisikulude katmiseks tuleb leida vahendeid ja väga palju ettevalmistustööd veel ära teha. Amphibear sõidab läbi rohkem kui kolmekümne riigi koguelanikonnaga 1,3 miljardit inimest. Sõidukil on toetajate logod ja reklaamsõnumid. Nii saavad toeatajad omale uusi kliente ja mina ellu viia oma unistuse.

Kui soovite oma firma reklaami autole paigutada või sõitu eraisikuna toetada, siis see on teretulnud. Toetage või võtke ühendust selle lehe lõpus toodud kontaktidel või paremal Donate nuppu vajutades. Tänutäheks saan enne väljasõitu eraisikutest toetajate nimed auto kujundusse integreerida.

Teie,

Mait Nilson
unistaja

Amphibear

Amphibear on amfiibautoks ümber ehitatud Toyota Land Cruiser 120 4D4. Vees: pikkus 9.9m (ajamitega) ; laius 4.75m; süvis 0,4m (ajamitega 0,8m); maksimaalne kiirus 8 sõlme, kaks hüdromootoriga ajamit edasi ja tagasikäiguga; kohapeal ringipööratav. Maal: laius 2,46m, kõrgus 3,3m, maksimaalne kiirus 110 km/h.


Vasakul turvavarustus ja pilsipum, kokkupandav pliit tagaluugil.


Magamisasemed varustuse kastidel. Autopiloodi juhtpult. Hüdrosüsteemi pump.


Vasakult: raadioscanner, teekaardiga GPS, kaamerate monitorid, kaardiplotter AIS ja kajaloodiga, VHF raadio. Keskel: ajamite käigukangid, hüdraaulika rõhu andur, käepide pööramiseks. Paremal lülitipaneel.

Ohutus

Üheksa meetrine paat on väikseimate hulgas, millega ookeanile minna. Amphibear võib heades tingimustes katta ööpäevas 120 miili ja enamus ülesõite kestab vähem kui 5 päeva. Sama pikk on ka usaldusväärne ilmaennustus. Plaan on sõita pärituult ja allalainet niipalju kui võimalik. Kogu ajakava ja teekond on valitud just mereületuse sobivaid tingimusi silmas pidades.

Amfiibautol on oma eelised ja puudused. Puudusteks on tavaliste paatidega võrreldes kõrgem raskuskese ja väiksem ruum meeskonnale ja varustusele. Aerodünaamilise autokere tõttu on eeliseks väiksem tuuletakistus. Rullumise inertsi vähendab massi koondumine sõiduki keskele.

Nii arvutused kui arutelud asjatundjatega kinnitavad, et ükski tavapärane laine ei ole Amphibearile ohtlik ja kõik üle 4 meetrised murduvad lained võivad olla ohtlikud olla. Sellistes tingimustes on triivankur ja parema ilma ootamine ainsad mõistlikud lahendused.

Suure osa sõidukist võtabki enda all päästervarustus. Ookeanile mõeldud päästepaat, erinevad sattellitside vahendid, veemagestaja jne. Päästevarustust ei oskaks paremat või rohkem soovida ka suuremale laevale.

Ohutuse jaoks on kõige tähtsam muidugi teha õigeid otsuseid. Õige kursi valik, vajalikul ajal tormiankrusse jäämine, otsus ilma oodata või teele minna on kõik need mis tagavad reisi ohutuse.

Teeme ära - Maailma koristustalgud


Teeme ära koristustalgud on minu jaoks heategevuse ja kodanikualgatuse musternäidis. Efektiivne, lubab igaühel panustada võimete kohaselt ja suudab tegelikult midagi ära teha. Amphibear pontoonide keskmised sektsioonid reklaamivad Teeme ära koristustalguid kogu maailma jaoks. Nii jõuab Teeme ära sõnum uutesse riikidesse ja aitab rohkem ära teha. Sõnumi kohal on näha toetajate nimed, kes koos amfiibiga ümber maailma sõidavad..

Kontakt

Amphibear sõitu korraldab toetajatele reklaamüritusena Amphibear OÜ. See on väike firma, projekti jaoks loodud ja Mait Nilson oma. Kõiki toetusi käsitletakse kui reklaami ostu amfiibil. Firmadele on toetus tavapärane reklaamikulu. Eraisikutel, kes toetavad reisi PayPal maksega või ülekandega  on 14 päeva jooksul õigus oma toetusest loobuda.. Selleks palun saata meil amphibear@amphibear.com.

Kontaktandmed: Amphibear OU, Masti 5, 11911 Tallinn. Paypal konto ja e-mail on amphibear@amphibear.com ning pangakonto number SEB Pangas on IBAN EE301010220219648227. Amphibear OÜ juht on Mait Nilson.

Kui toetate pangamaksega SEB panka Amphibear OÜ kontole 10220219648227, palun märkige makse selgitusse "toetan anonüümselt" kui tei ei taha oma nime amfiibile. Kui sellist märkust ei ole siis enne reisi toetanude nimed trükime amfiibile.2 kommentaari:

  1. Pole aru saanud, kas ümberilma reis sai teoks, aga kui isegi üle Musta mere sõita (muid suuremaid veekogusid ma ei tunne), oleks veepealses autos üsna põnev ja igastahes loodud uus reisiväärtus, eriti siis kui kunagi vanaisana seda olu pajatad ja ka loodusmaastiku jäädvustamisele enam pühenduda

    VastaKustuta
  2. Blogi administraator eemaldas selle kommentaari.

    VastaKustuta

Märkus: kommentaare saab postitada vaid blogi liige.